Floating – absolutna relaksacja

DSC_4722

Czym jest Floating?

 „Floating to metoda najgłębszej relaksacji jakąkolwiek wymyślił człowiek.”

 

Jednak tak krótka definicja poważnie ograniczyłaby zrozumienie całej wielowymiarowej istoty floatingu. W kolejnych zdaniach jak i na kolejnych stronach staramy się przybliżyć coś czego słowami opisać się nie da.

Wybierz więc które z oddziaływań floatingu interesuje Cię najbardziej i sprawdź jakie efekty przyniesie on Tobie.

Naukowe technikalia czyli krótki opis techniczno-historyczny.

Floating i jego niezwykłe właściwości został odkryty w latach pięćdziesiątych XX wieku przez Johna C. Lilly, amerykańskiego lekarza, psychologa i psychoanalityka. Floating zwany też jest naukowo R.E.S.T. (Restricted Environmental Stimulation Therapy – Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej). Sesja floatingu polega na wprowadzeniu człowieka w środowisko (i stan) nie możliwy do osiągnięcia w żadnych innych warunkach poza tak zwanym środowiskiem floatingowym. W warunkach gdzie ograniczone zostaje o 90% czynników zewnętrznych przytłaczających Nas na co dzień (pośpiech, chaos informacyjny, presja otoczenia i wiele wiele innych), człowiek doświadcza absolutnego relaksu. Obecnie floating zdobywa sobie oddanych użytkowników na całym Świecie w związku z jego niesamowitym wpływem na ciało i umysł człowieka.

Najbardziej znanym współcześnie żyjącym naukowcem badającym wpływ floatingu na człowieka jest Peter Seudfeld. Zbiera on i analizuje wiele badań dotyczących poszczególnych kategorii wpływu floatingu.

W naszej kapsule floatingowej jaką Tobie z dumą udostępniamy, unosimy się jakby w stanie nieważkości bez jakiegokolwiek wysiłku.

astronaut-577834_1920

Jak to możliwe?

Dzięki ciepłej (dostosowanej do temperatury skóry) wodzie nasyconej specjalną Solą Epsom (ponad 600 kilogramów dobroczynnej soli), bez wysiłku unosimy się na powierzchni. Woda nasycona tą solą praktycznie nie różni się konsystencją i przezroczystością od zwykłej wody.

Rozluźnienie wszystkich mięśni, brak irytujących bodźców i temperatura wody oraz powietrza dostosowana do nas samych wprowadza człowieka w stan głębokiego niczym nie zmąconego relaksu. Relaksu jakiego prawdopodobnie jeszcze nigdy nie udało Ci się zaznać.

Nie wierz na słowo. Sprawdź.

Kapsuła jest odpowiednio duża byśmy czuli się w niej swobodnie, na przykład nie sprawia problemu rozłożenie rąk. Istnieje też możliwość używania kapsuły otwartej lub oświetlonej w środku (wtedy dryfujemy nie wyłączając bodźców wzrokowych). Możemy też zażyczyć sobie włączenia w głośnikach wewnątrz komory muzyki relaksacyjnej (lub dowolnej innej). W tym zakresie istnieje możliwość dostosowania do potrzeb i możliwości percepcji człowieka.

Na kolejnych stronach możesz zapoznać się ze wszechstronnym zbawiennym wpływem floatingu. Poniżej również masz link gdzie udostępnione są ściśle techniczne informacje związane z obecnością na sesji floatingu.

Zobacz co mówią inni po swoich pierwszych sesjach :

Odpowiedzi na pytania przed pierwszą sesją

Zarezerwuj swoją sesję

 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *